Cik droši ir iepirkties internetā?

Iepirkšanās internetā jau sen kā nav nekas jauns vai nezināms. Lielākā daļa cilvēku to ir darījuši un daudzi to dara ikdienā. Šāda veida iepirkšanās ir ļoti ērta, ātra un vienkārša kas ir ideāli piemēroti mūsu aizņemtajām un saspringtajām dienām. Ne visi var atļauties pavadīt dienu staigājot pa veikaliem, ne vienmēr sanāk pat ieskriet piemājas veikalā.

Lielākais jautājums par ko cilvēki uztraucas ir drošība iepērkoties internetā. Protams, mēs saprotam ka ievadot savus personas datus un bankas kartes informāciju kādā mājas lapā, mēs riskējam, jo ne jau visi ir speciālisti kuri spēj noteikt vai lapa ir korekta vai tomēr šeit slēpjas kādi draudi. Šādiem gadījumiem ir vērts nedaudz izglītoties par to, kas jāņem vērā, lai samazinātu iepirkšanās riskus.

Gluži tāpat kā dzīvē, pirmais kas jādara ir jānovērtē viss ar acīm, ja ieejam kādā mazā veikaliņā un uzreiz jūtam ka kaut kas nav kārtībā, ka pārdevēja ir aizdomīga, ka apmeklētājs aizdomīgi skatās un tamlīdzīgi, visdrīzāk, mēs šo veikalu pametīsim. Tas pats atteicas arī uz internetu, ja mums kaut kas liekas aizdomīgi, ja neliekas ka precēm ir pareizās cenas, vizuāli redzam ka kaut kas nav pareizi, tad ir vērts papētīt vai uzņēmumam ir visi nepieciešami dokumenti un atļaujas. Visiem pārdevējiem ir jānorāda savi kontakti un atļaujas.

Protams, maksāšana ir pati svarīgākā. Veicot  maksājumu ir jāpārliecinās ka mājas lapas adreses rīkjoslā parādās piekaramā atslēdziņa. Tas nozīmē ka attiecīgā lapa tiek šifrēta un neviens nevar piekļūt datiem ko tur norādāt. Ja šādas atslēdziņas nav, maksāt noteikti nevajadzētu, jo pastāv risks, ka jūsu kartes datus var izmantot ļaunprātīgi.

Veicot šāda veida darījumus ir jāņem vērā ka lapai ir jābūt šifrētai, ir jāparādās apstiprinājumiem par pirkumu. Bet kopumā, mūsdienu interneta veikali ir diezgan droši. Tiek nepārtraukti strādāts pie drošības līmeņa celšanas un attīstības tāpēc lieki jāsatraucas nebūtu, bet vienmēr ir jābūt modriem, jo neviens cits jau mūs nesargās, ja ne mēs paši.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *