Ienākumu un izdevumu apkopošana

Pirms Jūs varat izveidot reālistisku budžetu, Jums ir nepieciešams saprast, kur tiek iztērēta Jūsu nauda. Ikviens labs budžets vai izdevumu plāns sākas ar piezīmju blociņu! Lielākā daļa cilvēku nav pilnīgi pārliecināti, kur viņi iztērē savu naudu un daudziem vispār nav ne jausmas. Piezīmju blociņš ļauj Jums saprast, kur tieši Jūsu nauda aiziet katru mēnesi. Šis ir viens no noderīgākajiem vingrinājumiem, lai palīdzētu Jums pārvaldīt savu naudu.

Uzskaitiet visus savus izdevumus

Kad esat pierakstījis visus savus izdevumus, Jums būs nepieciešams savākt visus rēķinus un izveidot sarakstu ar to, ko Jūs esat parādā kam un kad ir jāmaksā kādi rēķini.

Sadaliet izdevumus kategorijās

Tagad Jums ir jāapvieno abi saraksti vienā un jāsadala tie kategorijās dažādos veidos. Sāciet sadalot izdevumus pēc to veida, piemēram, pārtikas preces, izklaides/ vakariņas restorānā, auto u.c. Uz jaunas papīra lapas, pārrakstiet sarakstu atbilstoši kategorijām un kopumā par mēnesi.

Atklājiet Jūsu ienākumus

Pārsteidzoši, ka ir daži cilvēki, kuriem nav ne jausmas, cik daudz naudas viņi kopumā nopelna. Šis solis palīdzēs Jums apkopot visus ienākumus, ko Jūs saņemat regulāri, ieskaitot savu algu, komisijas maksas, prēmijas, alimentus, valsts palīdzību, utt.

Veiciet aprēķinus

Tālāk, atskaitiet visus kopējos izdevumus no saviem kopējiem ienākumiem mēnesī. Vai atlikums ir negatīvs vai pozitīvs? Ja tas ir pozitīvs, lieliski! Jums ir mazliet vietas papildus tēriņiem, bet budžets palīdzēs Jums noteikt, kur Jūs varat ietaupīt naudu un palīdzēs Jums saprast, kā ieguldīt savu naudu labāk drošākai finanšu nākotnei. Ja atlikums ir negatīvs, Jums ir nepieciešams vai nu samazināt savus izdevumus, vai pelnīt vairāk naudas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *