Karšu aizsardzība iepērkoties internetā

NaudaIepirkšanās internetā ir kļuvusi par pavisam ierastu un pašsaprotamu lietu. Teju ikviens ir kaut ko pircis vai maksājis internetā, tāpēc nav pārsteigums ka cilvēki satraucas par drošību šajos pirkumos. Ievadot savus un savas kartes datus kādā interneta vietnē, ir saprotams ka rodas bažas par drošību. Mēs jau visi neesam speciālisti elektronisko norēķinu jomā, tāpēc ir saprotama neizpratne par šo norēķinu drošību.

Pirmais kas katram būtu jāņem vērā iepērkoties internetā ir tas, ko varam redzēt uzreiz. Dodoties uz pārdevēja lapu, izvēloties produktu un sākot apmaksas procesu, lapas adreses rīkjoslā ir jāparādās piekaramajai atslēgai. Atkarībā no pārlūka programmas tā var atrasties vienā vai otrā pusē, bet tai ir jābūt, jo tā norāda ka konkrētā lapa tiek šifrēta, tā ir droša. Šī atslēga parasti parādās tad, kad jums ir jāievada savi kartes dati.

Iepērkoties internetā, jums var būt jādodas uz savu interneta banku, jums ir jāielogojas bankas lapā caur aizdevēja lapu. Ja bankas lapa ir korekta, parādās piekaramā atslēga un ievadot savus logina datus kā arī kodu kartes kodu viss noris korekti un nerada aizdomas, varat justies droši.

Viens no aspektiem kas rada risku pirkumiem internetā, ir jūsu dators. Ja jūsu dators ir inficēts ar vīrusiem un citām kaitīgām programmām, tad kartes dati var tikt nozagti un izmantoti ļaunprātīgi.

Bankas turpina savas kartes padarīt drošākas un uzticamākas, lai klienti spētu tās izmantot gan pirkumiem veikalos gan pirkumiem internetā bez bažām. Lai arī katra reize kad ievadāt savus kartes datus ir internetā ir riskanta, drošība ir pietiekoša, lai nevajadzētu par to satraukties. Ja mēs paši pievēršam uzmanību tam, kur iepērkamies, kādi dati tiek no mums prasīti un vai nekals neliekas aizdomīgi, tad problēmas un nevajadzīgi riski ir diezgan reti sastopami. Gluži kā jebkurā dzīves jomā, mums pašiem ir jārūpējas par savu drošību, bankas dara ļoti daudz, lai par to nebūtu jāsatraucas, bet arī mēs esam par to atbildīgi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *