Veidi, kā motivēt sevi

Motivācija - JūraVaram  mazliet pafilozofēt par to, ko gribas un negribas. Pienākuma vadīti cilvēki, visdrīzāk ģimenes audzināšanas iespaidā, nemaz nepasver jautājumu, vai un kad darīt. Viņu visaugstākais uzdevums ir paveikt pienākumu tāpēc, ka tas vienkārši ir jāpadara. Varbūt šiem cilvēkiem palīdz arī īpaši pragmatiska attieksme pret dzīvi un apziņa, ka, piemēram, darbs paliek darbs, savukārt izklaides (kas daudziem no mums traucē sasniegt to, ko vēlamies darbā) ir izklaides tad, kad tām pienāk laiks. Varam arī apspriest negribēšanas iemeslus veselības aspektā. Diemžēl izdegšanas sindroms, kaitīgi ieradumi un nesaskaņas personīgajā dzīvē var novest stāvoklī, kad pēdējais, ko gribētu paveikt, ir kāds pienākums, tajā skaitā darbs, mājas solis, rūpes par sevi, dzīvniekiem, cilvēkiem un augiem. Katrā ziņā vajag atrast īsto iemeslu, kāpēc negribas, un virzīties uz darīšanas finālu kļūs arvien vieglāk.

Kāpēc negribas veikt darbu, kas iepriekš radījis prieku un piepildījumu?

Varbūt mēs jūtamies izsmelti, varbūt nesaņem pietiekamu atalgojumu par to. Darba samaksa – jebkāda darba alga – tomēr ir ļoti stiprs motivācijas faktors. Nereti pat Realnets bizness izčākst tieši tā iemesla dēļ, ka, izejmateriāliem kļūstot dārgākiem, jāpaceļ arī izstrādājuma cena, bet tad samazinās arī pieprasījums, līdz ar to izmaksas nav iespējams nosegt. Nesamērīga nodokļu nasta uzņēmējiem rada situācijas, par kurām bieži tiek sacīts: nav vairs jēgas darbināt biznesu. Steidzami jāpārorientējas un jāražo kas cits, jāpiedāvā citi pakalpojumi. Šajos gadījumos var sacīt, ka motivācija meklējama pieprasījumā, bet pieprasījumu ir iespējams arī radīt no jauna – tikai jāuztver klientu vēlmes vai jārada jaunas.

Pazīstot Realnets, mums kļūst skaidrāka arī savas rīcības pašreizējā motivācija. Nav nekas slikts strādāt naudas vai ērtību dēļ – uzņēmuma rūpes par darbiniekiem ir vērā ņemams kritērijs, pēc kura var spriest, cik lielu atdevi sniedz abas puses. Ja rodas nesaskaņa starp piedāvāto un to, kas tiek saņemts pretī, darbiniekam agri vai vēlu nāksies izlemt – turpināt realnets vai meklēt jaunu darbavietu, kurā motivāciju atkal būs iespējams atjaunot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *