Laimīgs Kaķis

11 padomi, kā padarīt kaķi laimīgu

Iekštelpu kaķi ir laimīgi kaķi.

Nesen žurnālā National Wildlife publicējām rakstu par milzīgo kaitējumu, ko ASV savvaļas dzīvniekiem nodara brīvi klaiņojoši mājas kaķi. Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem kaķi ik gadu nogalina 1,3 līdz 4,0 miljardus putnu un 6,3 līdz 22,3 miljardus zīdītāju, kas ir viens no lielākajiem cilvēku ietekmētās putnu un zīdītāju mirstības avotiem valstī.

Protams, ka kaķi pēc savas dabas nav ļaundari. Tās ir iemīļoti mājdzīvnieki, un tūkstošiem gadu tās ir izmantotas kā darba dzīvnieki, lai apkarotu žurkas un peles, kas ir pilsētu un fermu kaitēkļi. Kad mājas kaķi plosa savvaļas putnus un citus savvaļas dzīvniekus, tie vienkārši rīkojas saskaņā ar savu dabisko instinktu. Tomēr no ekoloģiskā viedokļa šāda plēsuma sekas nav dabiskas un ir pat izraisījušas savvaļas dzīvnieku izzušanu.

Tā kā kaķi ir suga, ko cilvēki ieviesuši visā pasaulē un kuru mēs atbalstām tādā skaitā, kas pārsniedz dabisko plēsēju skaitu, kaķu masveida plēsība savvaļas dzīvniekiem ir mūsu pašu negatīvās ietekmes uz vidi turpinājums. Un tikai mūsu pašu ziņā ir to novērst.

Viena lieta, ko mēs visi varam darīt, lai atrisinātu šo problēmu, ir turēt mājas kaķus mājās. Tas ir labāk ne tikai savvaļas dzīvniekiem, bet arī mūsu kaķiem. Āra kaķus apdraud plēsēji, automašīnas un slimības, tāpēc to paredzamais dzīves ilgums ir daudz īsāks nekā iekštelpu kaķiem. Kaķu turēšana telpās ir ieguvums gan savvaļas dzīvniekiem, gan kaķiem.

Tomēr mēs saprotam, ka kaķa turēšana telpās var būt vieglāk pateikt nekā izdarīt. No personīgās pieredzes varu teikt, ka āra kaķa pārvēršana par istabas kaķi var būt izaicinājums pat tādiem dabas zinātājiem un pieredzējušiem mājdzīvnieku īpašniekiem kā es. Reiz es dabūju āra kaķi, kuru mēģināju turēt iekštelpās, bet viņš sāka izmantot manu gultu kā tualeti, līdz es viņu izlaidu atpakaļ ārā.

Nepārmetiet sev, ja nonākat šādā situācijā, – mūsu mērķis nav nomelnot kaķus vai to īpašniekus, bet tagad, kad jūs zināt, kādu kaitējumu kaķi nodara savvaļas dzīvniekiem, pareizākais būtu darīt visu iespējamo, lai kaķi turētu iekštelpās, un pieradināt nākamo kaķēnu pie iekštelpu vides jau no paša sākuma.

Lūk, mūsu padomi, kā padarīt mājas kaķi laimīgu un veselīgu.

Noguris kaķis ir laimīgs kaķis

Kaķi ir dzimuši sportisti, un mājas kaķiem ir pārāk viegli kļūt trakiem, ja viņi nevar izvadīt lieko enerģiju. Labā ziņa ir tā, ka netrūkst lielisku kaķu rotaļlietu, kas liks jūsu kaķim kustēties. Ir peļu rotaļlietas, spalvu rotaļlietas, ar baterijām darbināmas rotaļlietas ar mirgojošu gaismu un skaņu, lāzera rādītāji, kustīgas rotaļlietas, rotaļlietas uz auklām – viss, kas nepieciešams, lai liktu kaķim droši mesties un pakaļdzīšanos telpās.

Nodrošiniet kaķu aktivitāti.

Putnu vērošanas stacijas

Iemesls, kāpēc mājas kaķi nogalina tik daudz putnu un sīku zīdītāju, ir tas, ka šie dzīvnieki ir to priekšteča, Āfrikā, Āzijā un Eiropā sastopamās nelielās savvaļas kaķu sugas, ko sauc par savvaļas kaķi (Felis silvestris), dabiskais medījums.

Pat labi baroti mājas kaķi saglabā savvaļas kaķu dabisko tieksmi uz maziem dzīvniekiem. Jūs varat izbaudīt šo pievilcību, ierīkojot mājā putnu vērošanas staciju. Vienkārši novietojiet pie loga kaķu barotavu un pie loga novietojiet putnu barotavu vai putnu vanniņu.

Mājas kaķis varēs stundām ilgi vērot, un savvaļas dzīvnieki būs drošībā. Papildu ieguvums ir tas, ka, novietojot barotavas un putnu vannas pie logiem, samazināsies putnu triecienu skaits, kas atsitas pret logiem, kas ir vēl viens būtisks putnu bojāejas avots.

Ļaujiet kaķim medīt

Kaķi pēc dabas ir zinātkāri. Ja kaķim iekštelpās trūkst stimulācijas, tam kļūs garlaicīgi un viņš mēģinās izkļūt ārā. Papildus rotaļlietām jūs varat palīdzēt sunim realizēt viņa dabisko medību instinktu, paslēpjot pa māju viņa iecienītākos gardumus. Sasaldējiet gardumus ledus gabaliņos vai izmantojiet īpašas kaķu puzles un rotaļlietas, kas kaķim liek stundām ilgi strādāt un garīgi stimulē viņa prātu. Tā ir tā pati bagātināšanas taktika, ko izmanto, lai uzturētu lauvu, tīģeru un citu plēsēju garīgo un fizisko stabilitāti zooloģiskajos dārzos.

Mājdzīvnieki pa pāriem

Tikai retais no mums var palikt mājās visu dienu, lai mīlētu savus kaķus, tāpēc apsveriet iespēju iegādāties otru kaķi kā kompanjonu. Ja kaķiem mājās ir biedrs, ar kuru skriet un spēlēties, tas palīdzēs kaķiem palikt laimīgiem un stimulētiem. Vietējā patversmē netrūkst klaiņojošu kaķu, kas tikai gaida, kad kāds tos paņems mājās. Kaķu pavadonis var palīdzēt mājas kaķiem būt laimīgiem.

Lietojiet kaķumētru

Kaķumētra ir piparmētru dzimtas augs (Nepeta cataria), kas satur dabisku eļļu, ko sauc par nepetalaktonu un kam ir unikāla iedarbība uz kaķiem. Ieelpojot nepetalaktonu, kaķa ožas sistēma to interpretē kā dabisku kaķu feromonu. Kad kaķi berzē vai košļāj kaķumētru, tā izraisa vieglu dabisku reibumu, kas ir nekaitīgs un īslaicīgs, bet kaķiem patīkams.

Kaķumētra nedarbojas uz visiem kaķiem, un tā vispār nedarbojas uz kaķēniem, kas jaunāki par sešiem mēnešiem, taču, ja jūsu kaķis uz to reaģē, tā var būt vēl viens līdzeklis, kas palīdzēs jūsu kaķim saglabāt stimulāciju un prieku. Kaķumētru var iegādāties kaltētā veidā, lai ar to pildītu maisiņus vai īpašas kaķu rotaļlietas, vai kā aerosolu rotaļlietu vai kaķu gultu apsmidzināšanai. Kaķumētras augus var audzēt podos saulainā logā. Viss ar mēru, vai ne?

Ļaujiet kaķim kāpt

Savvaļas kaķi ir dzimuši kāpēji, kas dzenas pakaļ upuriem kokos un, izbijušies, meklē augstumu. Jūsu mājas kaķis saglabā tos pašus kāpšanas instinktus. Kaķu koki ir pārbaudīts un patiess veids, kā dot kaķim iespēju realizēt savu vēlmi kāpt. Tie ir dažādu formu un izmēru, lai atbilstu jūsu telpai un interjeram. Ja jums ir pilnas rokas, varat uzbūvēt savu koku.

Pārejiet nākamajā līmenī, papildinot māju ar “kaķu plauktiem”, lai izmantotu vertikālo telpu jūsu kaķu ģimenes locekļiem. Tie var būt gan vienkārši daži pie sienas piestiprināti peldoši plaukti, gan sarežģītāki “kaķu pakāpieni”, kas aptver veselas telpas. Jebkurā gadījumā kaķu plaukti ļauj jūsu kaķim uzkāpt un doties tur, kur var nokļūt tikai kaķi.

Pastaiga

Tas var šķist traki un kļūt par jautru YouTube videoklipu sižetu, bet, ticiet man, ka ir iespējams pieradināt kaķi pie pastaigām ar pavadiņu. Ja kaķis ir jāizlaiž ārā, šis ir visatbildīgākais veids, kā to darīt. Visvieglāk ir sākt pieradināt kaķi, kad tas vēl ir kaķēns, taču arī pieauguši kaķi var iemācīties. Sāciet ar kaķa piesiešanu uz īsu brīdi iekštelpās, pēc tam pārejiet uz pavadas piesiešanu un iedrošiniet kaķi ar našķiem, kad tas pastaigājas kopā ar jums.

Nekad nevelciet pavadas. Kad kaķis pieradīs pie siksnas un pavadas, ir laiks izmēģināt to lietošanu ārā. Sāciet lēnām, ar īsiem izbraucieniem, un pakāpeniski palieliniet pastaigu ilgumu, kad kaķim kļūst ērtāk. Ja tas ir pārāk sarežģīti, konsultējieties ar profesionālu treneri. Atcerieties, ka savulaik ideja par suņu pastaigām ar pavadām šķita dīvaina, bet tagad tā ir kļuvusi par normu. To pašu mēs varam darīt ar kaķiem.

Ar pacietību jūs varat iemācīt savu kaķi staigāt ar pavadiņu.

Uzbūvējiet kaķu māju

Vēl viens veids, kā nodrošināt kaķim svaigu gaisu, ir uzstādīt katio. Kaķu mājiņa ir slēgta konstrukcija, ko varat uzstādīt savā pagalmā, terasei vai terasei, lai jūsu kaķis varētu pavadīt laiku ārā bez pavadas un nepakļaujot to savvaļas dzīvniekiem (vai jūsu kaķi savvaļas dzīvnieku apdraudējumam).

Uzskatiet to par sava veida kaķu rotaļu mājiņu vai suņu rotaļu laukuma kaķu versiju. Jūs varat iegādāties gatavus kates vai plānus, nolīgt būvuzņēmēju, kas tās uzbūvēs, vai paveikt to pats.

Kastrācija un sterilizācija

Vienmēr sterilizējiet un kastrējiet mājas kaķus. Neskartiem kaķiem hormonu ietekmē var rasties vēlme izlauzties, lai mēģinātu atrast pārošanās partneri. Sterilizācija un kastrācija novērš šo papildu stresu jūsu mājas kaķim, vienlaikus mazinot pastaigu ārā pievilcību un novēršot jebkādu iespēju, ka tā var veicināt nevēlamu kaķu populācijas pieaugumu.

Mīliet savu kaķi

Pēdējais punkts ir vienkāršs. Jūs mīlat savu kaķi, un šī mīlestība var būt visspēcīgākais līdzeklis, lai padarītu jūsu kaķi laimīgu. Atšķirībā no savvaļas senčiem mājas kaķi alkst cilvēku uzmanības. Bieži vien visefektīvākais veids, kā padarīt mājas kaķi laimīgu, ir vienkārši pievērst tam uzmanību.

Katru dienu samīļojiet, samīļojiet un spēlējieties ar savu kaķi. Jūs būsiet pārsteigti, cik daudz cilvēka uzmanības var nodrošināt jūsu mājas kaķa labsajūtu.